ЛЕТОПИС

ПРЕДСТАВЉАЊЕ ШКОЛЕ

Основна школа  „ Рајко Урошевић „ налази се у селу Готовуши на подручју општине Штрпце, која у свом саставу има и  истурено одељење у Вичи, које је  удаљено око 3 километра од матичне школе.

ОШ „ Рајко Урошевић „ из Готовуше, изграђена је 1924. године и тада је имала три учионице, мању зборницу, мању кухињу и малу оставу у приземљу.

Изградња школе је започета на иницијативу учитеља Рајка Урошевића, чије име школа носи као и жеље мештана да се образују.

Пре изградње ове школе ( установе ) постојала је стара школска зграда у другом делу села. Због потребе интересовања, ова садашња школа почела је да се гради 1922. године а завршена је 1924. године уз патриотску активност мештана.

Данас ОШ „ Рајко Урошевић „ у Готовуши, располаже са већом квадратуром и као таква успешно и хумано обавља и организује образовно-васпитни рад.

Основна школа „ Рајко Урошевић „ обавља своје обавезе као образовно-васпитна установа, али данас укључујући тренутну ситуацију и околности у мало тежим специфичним условима.

Пошто школа у свом саставу има и истурено одељење у селу Вича, организује долазак ученика и њихов одлазак ради безбедности.

Основна школа „ Рајко Урошевић „ уписана је у судски регистар код Окружног привредног суда у Приштини, решењем FI 123/95 од 27.11.1995.  Од 18. новембра 2020. године, решењем  Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије верификована је под бројем: 022-05-118/2020-07.  Школа је правно лице са правима и обавезама које проистичу из Устава, Закона и Статута.